بر هیچکس پوشیده نیست که استفاده از سیستم ها و روش های استاندارد بر پایه تجارب بین المللی در      سازمان ها از اهمیت ویژه ای برخوردار است . در سازمان های خدماتی به دلیل ماهیت عملکردی ، نوع فعالیت ها و سهم بالای منابع انسانی در امور اجرایی ، یکپارچه سازی سطوح مختلف سازمانی و فرآیندی و همچنین منابع انسانی نقش حیاتی و بسیار مهمی را ایفا می نماید برای این منظور سودمندترین روش برای این مهم ،        یکپارچه سازی سیستم های مدیریتی بر مبنای کیفیت ، محیط زیست و ایمنی شغلی با بکارگیری اصول و الگوی « سیستم یکپارچه مدیریت » است .

این سیستم که به اختصار IMS نامیده می شود ، اختصار واژه Integrated Management Systems و تلفیق سه استاندارد بین المللی سیستم مدیریت کیفیت ISO9001 ، سیستم مدیریت محیط زیست ISO14001 و سیستم مدیریت ایمنی و بهداشت شغلی OHSAS18001 می باشد.

بر اساس این سیستم یکپارچه کلیه مدارک و مستندات ( فرم ها ، روش های اجرایی ، دستورالعمل ها ) و بطور کلی عملیات و فعالیت واحدها با رویکردی فرآیندی طراحی شده و قابلیت اندازه گیری و تبدیل به نمودارهای گویای آماری را پیدا می کنند .

بدیهی است استقرار این سیستم ها با حداقل تغییرات در وضع موجود و قابلیت اجرای ساده و صحیح امکانپذیر است .

با اجرای این استانداردها ابزارهای لازم در ارزیابی عملکرد سازمان در تمامی بخشها در اختیار مدیران قرار می گیرد و با توجه به شاخص هایی که برای هر نمودار تعریف می شود ، موارد قوت شناسائی شده ، تقویت و الگو برداری گردیده و قابل تعمیم به سایر بخشها و واحدها می باشد . نقاط ضعف نیز نمایان شده و در فرآیندی ثبت شده و ضمن تشخیص کارشناسی علل    ریشه ای مشکلات ، در اقداماتی اصلاحی و عملیاتی رفع می گردند .

در این سیستم بجای کنترل نهائی خدمات و یا محصولات ، بر فرآیندهای مؤثر بر کیفیت آنها پیش از  آغاز و همچنین در حال شکل گیری نظارت و کنترل می گردد تا ضمن ارائه خدمات و یا محصولات با کیفیت مطلوب ، استفاده از منابع ، زمان ، نیروی انسانی و غیره نیز بصورت کاملاً بهینه ، با بهره وری کافی و صرفه جوئی های منطقی باشد .

این استانداردها با تکیه بر رویکرد فرآیندی و منطق بهبود مستمر ، بر کیفیت مدیریت تمرکز دارد که با استقرار آن ،  فرآیندها و فعالیتهای جاری سازمان بهبود یافته و نهایتاً اجرای صحیح آن منجر به تأمین رضایت مشتریان و یا کارفرمایان می گردد.

IMS

دلایل نیاز به استقرار سیستم یکپارچه مدیریت :

– ضرورت کنترل همه جانبه فعالیت ها .

– تنوع فعالیت ها ، فرآیندها و پیچیدگی مدیریت بر آنها .

– اهمیت برنامه ریزی و زمانبندی اصولی و منطقی در انجام امور.

– کنترل هزینه ها .

– اصلاح و بهبود دستورالعمل ها و روشهای اجرایی .

– مدیریت ، کنترل و گزارشات پیشرفت اهداف ، برنامه ها و پروژه ها .

– کاهش زمان ارائه خدمات .

– استفاده بهینه از کلیه منابع سازمان شامل نیروی انسانی ، تجهیزات و ماشین آلات .

– حساسیت بالای ارزیابی مشاورین ، پیمانکاران و تأمین کنندگان .

– یکپارچه سازی و ایجاد زبان مشترک بین کلیه واحدهای زیرمجموعه تحت نظارت .

– بهبود مدیریت ریسك‌های زیست محیطی و بهداشت شغلی .

– ایجاد آمادگی در وضعیت‌های اضطراری .

– اهمیت بسزای رضایت مشتری و کارفرما .

مراحل استقرار و پیاده سازی سیستم مدیریت یکپارچه

بطور کلی طرح ریزی سیستم ، ارائه خدمات مشاوره در راستای استقرار و پیاده سازی سیستم مذکور و همچنین اجرای آن در 7 مرحله زیر صورت می پذیرد؛

  • تشکیل کمیته اجرایی و بستر سازی 
  • بررسی وضعیت موجود و میزان انطباق با استانداردها
  • آموزش
  •  طراحی سیستم
  • اجرای آزمایشی
  • ممیزی داخلی جامع سیستم مدیریت یکپارچه 
  • ممیزی نهایی و صدور گواهینامه

 

سیسـتم مدیـریت یکپـارچه IMS

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

logo-samandehi